Kā es kliedzu uz veciem cilvēkiem

Vispār veci cilvēki gandrīz vienmēr ir cienījami cilvēki. Man patīk vērot vecās kundzītes tramvajā, kas savā pieklājīgajā vecumā ir saglabājušas šarmu, lieto lūpukrāsu un nēsā fifīgas somiņas. Arī kādā no savām intervijām Baiba Sipeniece stāstīja, ka zinājusi 80-gadīgu kundzīti, kuras dzīves moto pat mūža nogalē bijis „konkurentes neguļ, tās elpo tev pakausī”.

Bet es šoreiz ne par to. Ir arī krēslas zona. Tie ir eksemplāri no draudīgās grupas „psihenē nav vietas”. Ja es neļaušu savam bērnam skatīties „Šausmas Gobu ielā” pa TV, tad viņš tās ieraudzīs tramvajā vai troļļukā, jo tur arī braukā troļļi…

Ir viena kolorīta tante, kas regulāri pārvietojas 6.tramvajā un pastaigājas pa K.Barona Rimčiku. Tur tiek meklēta mērķauditorija, jo stāstāmā cilvēkam ir daudz. Es jau par viņu zinu visu – kā bērni izlikuši no dzīvokļa 93.gadā, kā viņu ar akmeņiem trešais vīrs nomētājis, kā aborts gadījies jaunības aptumsumā, ka žultsakmeņi izņemti un kā tas izskatījies. Vienreiz bija arī kaut kas par padomju varas un NLO kopsakarību, bet tas jau bija tad, kad vairs neiedziļinājos. Labi, ka tas viss slāviski. Bērnam tolaik pietika ar paskaidrojumu – tante slima.

Pārvācos. Braucu ar 25to trolejbusu. Bet dzīvei taču patīk mums sagadāt jaunus izaicinājumus. Vienrīt, kad biju smukāka kā parasti, izgludinājusi matus, jaunos angļu zābaciņos ar tikpat sapucētu bērnu pie rokas, jo ir tik pacilāti iedvesmojoša pavasara diena, es satiku Viņu. Viņa sēdēja pārpildītajā trolejbusā ar izpūrušiem sirmiem matiem, drausmīgu vāti uz vaiga un koka nūju rokās. Un runāja nonstopā. Kad pasažieru biezoknis bija paretinājies, viņa ieraudzija mani. „Kakaja krasivaja ģevušķa no što u ķebja s volosami?! Fu, ti bļin, što ti sģelala? Urodkai sebja vistavila. Što že eta za pričoska? I što na ķebja naģeto? Eta paļto? Načnaja rubaška?!” Man uznāk vēmiens.

„Volasi vobše p..ģec! Gospoģi, nu priviģi sebja vparjadok!”

„Mammīt, ko tante teica?”

„Tante murgo, saulīt.”

Lai gan pieņemu, ka lielākā daļa pasažieru raganai nepiekrita, es jutos kā lemūrs zoodārzā barošanas laikā, kad ir visvairāk skatītāju.

„Mamma, tante teica, ka tu esi nesmuka, kāpēc?”

„Tante ir slima, saulīt.”

„Kāpēc slimās tantes nav slimnīcā?”

„Vot nezinu, saulīt. Nav visiem vietas.”

Un izrādās, ka Blēras raganas parastā trase ir cierēt šurpu turpu gar manu māju. Protams, tinu makšķeri uz ielas otru pusi, ja samanīju pazīstamo, klibo stāvu, bet reiz pienāca diena, kad nenoreaģēju. „Bļeģ, ģevuška, praķivniji u ķebja volosi!”

Johaidī es tāaaaa salecos. Bet nemuku gan. Nogaidīju brīdi, kad 6 metru rādiusā neviena nebija.

„EJ TAČU TU VIENREIZ DIRST, VECĀ RAGANA!!!”

Fū.

Katrā no mums taču mīt sava psihā raganiņa.

About Kukarane

Kas citam bedri rok, tas pats savas laimes kalējs.
Šis ieraksts tika publicēts Globuss un es. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

13 Responses to Kā es kliedzu uz veciem cilvēkiem

 1. Laura saka:

  bija viena tāda tante arī 4.tramvajā, baltos tamborējumos, kura rāva cilvēkus aiz rokām, drēbēm un arī lamājās…man bija bail no viņas 😀

 2. Liva Jaunozola saka:

  Kpēc vienmēr tantes, nevis onkas nojūdzas? (:

 3. ag saka:

  Vai tagad viņa ir likusies mierā?

 4. Indra saka:

  Nu šis blogs jau paliek par manu iekdienas lasāmvielu! garastāvokļa uzlabošanas nolūkos! 🙂 paldies par valodu un sižetiem

 5. Terencs saka:

  Labs. A kādreiz, kad pārvietojos ar transportu sabiedrisko – 19.trolejbusā bija sieviete tā ap 40, no vaiga +/-sakopusies, acis viegli ņirbošas, gubu mākoņus atgādinošas, galvā zilā matu laka. Viņa visiem rādīja mēli. Pieaugušas sievietes – ieurbās logā (omg, ne mana cūka, ne mana druva), pieauguši vīrieši – uzsmaidīja (druva ta varbūt mana, a cūka smieklīga), tīņi – mulsa (nepievērs, cūka, uzmanību manai druvai), mazi bērni – ķiķināja (a kas ir cūka un kas ir druva?).

  Mazi bērni ķiķināja, tīņi – mulsa, . Ar putniem cilvēku daudz. Un tā pa lielam’, lielāka daļa pārvietojas tieši ar sabiedrisko transportu.

 6. Tamy saka:

  Pavisam nejaushi uzduuros shim blogam un… pirms miega jautra lasaamviela.

 7. Van saka:

  Beidz, tā tante tak visā Rīgā slavena 😀

 8. Anonīms saka:

  Man patīk Tavi ieraksti. Labs izteiksmes veids un humors 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s